Originální systém Windows XP je autentický software systému Windows, který je správně licencován a legálně nainstalován. Další informace o speciálních výhodách určených výhradně pro zákazníky užívající originální systém Windows naleznete na adrese www.microsoft.com/genuine
 
LYNX home
Materiály ke stažení
kos
  Spojení LYNX a Intel Core i7
LYNX Powermedia XXL
      LYNX Powermedia XXL
My ho máme, co máte vy?! Intel ® Core TM i7

tak tímto dotazem uvádíme v polovině listopadu roku 2008 na český trh první a tudíž velmi očekávanou počítačovou sestavu s novinkou od společnosti Intel. Tou novinkou je procesorem Intel Core i7 a počítačovou sestavou LYNX Powermedia XXL.

Jedná se o jednu z nejvýkonnějších sestav v řadách počítačů LYNX. Je určena pro opradu náročné uživatele, kteří se nespokojí s kompromisem a vyžadují sílu, rychlost, spolehlivost stejně jako podporu nejmodernějších technologií.


Přečtěte si také redakční test naší sestavy, který provedli v redakci časopisu "Počítač pro každého"
* monitor, klavesnice a myš nejsou součástí sestavy
   Multimediální počítač se čtyřjádrovým procesorem
Pouze skuteční profesionálové ocení možnosti, které jim nabízí vyvážená a výkonná sestava poháněná silným "quattrem". Vytváříte grafické projekty, navrhujete konstrukční prvky, formujete virtuální realitu nebo jste náruživým hráčem? Pak nemá dál smysl trápit se u pomalých počítačů, které stěží zvládají svůj vlastní provoz. Sáhněte po sestavě LYNX Powermedia XXL a nechte se rozmazlovat výkonem procesoru, který momentálně nemá v tomto segmentu trhu konkurenci.

   Bez kvalitních komponent to nejde
Úspěch jakéhokoliv výrobku, počítače nevyjímaje, záleží na kvalitě komponent a na jejich správné kombinaci. Jednotlivé stavební prvky počítače LYNX jsou vždy pečlivě "namíchány" tak, aby se na maximum využilo jejich potenciálu. Jinak tomu není ani u sestavy LYNX Powermedia XXL.

Základním kamenem je základní deska Asus P6T Deluxe řízená čipovou sadou Intel X58. Pro umístění procesoru Intel Core i7 je zde socket LGA 1366, osadit můžete hned šest modulů operační paměti DDR3, které lze provozovat v Triple Channel režimu. V naší sestavě je použito trojice 1GB DDR3 pamětí KINGSTON HyperX s frekvencí 1600MHz. S rostoucími požadavky dnešních programů i uživatelů samotných, nemůže nikoho překvapit přítomnost velkého pevného disku. Požadavky zákazníků se pomale přesouvají k 500GB zástupcům, my jsme však šli ještě dál a do sestavy jsme umístili rovnou 1TB disk. Konkrétně jde o model 1TB SEAGATE BARRACUDA 7200.11 SATAII/300.

Co by to bylo za silnou a vyváženou sestavu, kdybychom pozapomněli na dokonalý grafický výstup. O ten se postará grafická karta ASUS nVidia ENGTX280/HTDP/1G s podporou všech nejmodernějších technologií, na které si jen vzpomenete včetně HDTV, HDCP, DVI atd. (nebudu vás zde nudit jejich výčtem :-)). Za pozornost však jistě stojí takt jádra - 602MHz, 1GB paměti DDR3 na základní frekvenci 1107 MHz a 512-bitové paměťové rozhraní.

Optická mechanika je od společnosti LG, jedná se o model LG GH20NS15 SATA DL. Sestava je doplněna čtečkou karet EUROCASE Celý tento skvost je umístěn do bytelné počítačové skříně společnosti CHIEFTEC. Nesmíme samozřejmě opomenout, že o všechen tento hardware se musí postarat kvalitní operační systém a tím jsou Windows Vista Home Premium Czech společnosti MICROSOFT
    Očekávaná novinka Intelu
Přeci jen je tu jedna "komponenta", která si zaslouží větší pozornost. A není jí nic jiného než samotný procesor. Předem upozorňuji, že na detailní rozbor jsou daleko vhodnější odborná internetová média ( Extrahardware.cz , PCTuning.cz , Recenze-testy.cz atd. ).
Intel Core i7

Procesor Intel Core i7 , lépe řečeno rodina procesorů, vycházející z architektury Nehalem je nejvíce očekávanou novinkou tohoto roku. Intel si od své i7 slibuje opravdu hodně a jeho reklamní slogan "Nejlepší procesor na planetě" je toho jistě důkazem. První testy jsou slibné a naznačují, že by tomu tak mohlo být. Uveďme si několik základních bodů o tomto procesoru.
  • Nová mikoarchitektura - Intel Core i7 využívá zcela nové mikroarchitektury Nahalem, díky které pracuje efektivněji, úsporněji a rychleji.
  • Čtyři jádra - v procesoru jsou fyzicky přítomna čtyři samostatná spolupracující jádra
  • Intel Turbo Boost - jedná se o funkci, umožňující automatické dočasné zrychlení (přetaktování) procesoru, jestliže to vyžaduje software, a naopak "vypnutí" nevytížených jader
  • 8 procesorů - díky tehnologii HyperThreading je systém schopný využít jednoho čtyřjádrového procesoru jako 8 logických výpočetních jednotek a zvládá tak zpracovat až 8 vláken programu současně.
  • DDR3 - procesory Intel Core i7 obsahují integrovaný tříkanálový řadič pamětí DDR3
Procesor je teprve uváděn na trh, ale již teď získal několik ocenění. Zmínit musíme především Golden Award od redakce PCTuning za nejlepší desktopový procesor na trhu a We want it! od redakce Extrahardware za výborný aplikační výkon.
Na doma a do kancelářské
LYNX Easy i3 8100...

Windows 10 HOME


EVOLVEO M1, case mATX


EUROCASE zdroj ECO+85 ATX-350WA-12-80 (85), APFC, CE, CB, ErP2013, ...

11 000 Kč
Na doma a do kancelářské
LYNX Easy i3 8100...

Windows 10 HOME


EVOLVEO M1, case mATX


EUROCASE zdroj ECO+85 ATX-350WA-12-80 (85), APFC, CE, CB, ErP2013, ...

11 072 Kč
AMD
LYNX eXpress AMD ...
8 799 Kč
  help line >> 844 111 162 eD' system Czech, a. s. © 2008 - 2011